Pożyczki pozabankowe

W ostatnich czasach rynek usług bankowych kwitnie we wszystkich możliwych sektorach. Wielkim powodzeniem cieszą się nie tylko najróżniejsze formy kredytowe, ale także oferty lokat oszczędności. Znaczna większość ludzi może przebierać w w propozycjach banków i korzystać z najbardziej odpowiadających im propozycji.

Niestety, nie wszyscy mają szansę na tak swobodne działanie w zakresie kredytów. Ktoś, komu podwinęła się noga przy terminowej spłacie swoich zobowiązań, mógł trafić na czarną listę Biura Informacji Kredytowej. Otrzymanie negatywnej opinii w BIK jednocześnie zamyka możliwość pożyczenia pieniędzy z banków.

Ponieważ kryzys finansowy w dalszym ciągu zbiera swoje żniwo, to grono osób zadłużonych z problemami dość dramatycznie powiększa się. Dla nich to specjalnie przedsiębiorstwa nie związane z bankami zaproponowały nowy produkt finansowy. Utworzone w ten sposób pożyczki pozabankowe dla osób ze złym bikiem –  zyskały bardzo szybko sporą popularność. Bez zbędnych zaświadczeń i problemów, praktycznie każdy mógł otrzymać pieniądze. Jednak nic nie było za darmo. Za fakt możliwości otrzymania pożyczki trzeba było zapłacić dużo wyższym oprocentowaniem. Właśnie ten szczegół powinien być ostrzeżeniem przed nadmiernym korzystaniem z tych produktów. Jedynym usprawiedliwieniem pożyczenia pieniędzy na tak niekorzystnych warunkach mogą być tylko naprawdę ważne wydatki. Zakup przedmiotów takich jak sprzęt RTV może być skrajnie nieodpowiedzialnym posunięciem prowadzącym wprost do windykacji komorniczych.