Rośliny ogrodowe – berberys w internecie

Wiele osób zastanawia się jak powinno wyglądać ogrodzie w ogrodzie. Miłośnicy kwiatów nie wyobrażają sobie samego płotu, bez żadnych roślin. Jednakże nie wszyscy są zwolennikami iglaków. Tym samym powstaje pytanie, co może je godnie zastąpić. A odpowiedź jest prosta, bowiem istnieje przecież mnóstwo ciekawych roślin ogrodowych, które z powodzeniem można poprowadzić w formie żywopłotu, które dobrze znoszą nawet mocne cięcia i są łatwe w uprawie. Bo właśnie za takimi powinniśmy się rozglądać.

Zanim jednak coś już wybierzemy, poczytajmy kilka mądrych artykułów w internecie, żeby nie nadziać się na minę. Znawcy tematu polecają między innymi berberys. Nadają się one do nasadzeń również pojedynczo, tym bardziej, że na uwagę zasługują dzięki swoim liściom, które się przebarwiają,  delikatnym kwiatom i pojawiającym się jesienią owocom, które stanowią nie lada ozdobę ogrodu. Berberysy rosną dość szybko, można im z łatwością nadać upragniony kształt.

Warto podkreślić, że berberysy będą rosły niemalże w każdych warunkach i nie ma konieczności okrywania ich na zimę, bowiem są w pełni mrozoodporne. Wiele osób dodaje je do kompozycji z uwagi na kolor liści. Pięknie komponują się z azaliami, różanecznikami, w nasadzeniach wśród iglaków, czy niedalekiej odległości od wrzosów. Warto dodać, że wielkość krzewów zależy od odmiany, na jaką się zdecydujemy. Żeby wybrać najlepszą, odpowiadającą naszym oczekiwaniom (z myślą o żywopłocie, nasadzeniach pojedynczych, kompozycji z innymi kwiatami ogrodowymi – okazy niskie, wysokie, rozłożyste lub nie), powinniśmy przed udaniem się do sklepu ogrodniczego trochę na ten temat poczytać. Wówczas z pewnością dokonamy dobrego wyboru.